Archiv aktualit

Koncert Vox Novus

V neděli 7. 4. od 17 hodin zazní v týnském kostele sv. Jakuba koncert ženského komorního pěveckého sboru Vox Novus. Na programu bude převážně duchovní repertoár českých i světových autorů.

Koncert Vox Novus


Koncert Vladimíra Merty

V úterý 26. 3. bude mít v kapli sv. Anežky koncert známý hudebník Vladimír Merta. Přijďte se na něj podívat od 19 hodin.

Koncert Vladimíra Merty


Divadlo – Jan Horák: František blázen

Páteční večer dne 22. 3. bude ve Špejchar klubu patřit divadelnímu představení s názvem František blázen, které vypráví příběh Františka z Assisi. Produkčním a hercem v jedné osobě bude Jan Horák.

Divadlo – Jan Horák: František blázen


Přednáška – Ladislav Heryán

Zveme vás na další obohacující přednášku z cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou, tentokrát s knězem Ladislavem Heryánem, označovaným za "pastýře undergroundu". Tématem jeho přednášky, která proběhne v úterý 12. 3. od 18 hodin ve Špejchar klubu, bude "O božím milosrdenství mezi námi". Těšíme se na vás!

Přednáška – Ladislav Heryán


Přednáška – Adolf Pintíř

Přijďte se ve čtvrtek 7. 3. od 18 hodin podívat na Špejchar klubu, kde proběhne přednáška Adolfa Pintíře, římskokatolického kněze a kaplana Českého velkopřevorství Maltézského řádu. Bude hovořit na téma "Co může přinést nenávist". Těšíme se na vás!

Přednáška – Adolf Pintíř


Přednáška – Karel Sádlo

Středa 28. 2. bude ve Špejcharu patřit jáhnovi Karlu Sádlovi, který je pravidelným hostem cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou. Tentokrát bude hovořit na téma “Proč být křesťanem”.


Čihovický masopust 2024

Čihovicemi projde průvod masek! Nasaďte masku a pojďte v průvodu s námi, nebo nás “jenom” přijďte podpořit jako diváci, posluchači či zpěváci. Sejdeme se v úterý 13. února v 9 hodin před Domovem sv. Anežky.

Čihovický masopust 2024


Přednáška – Michael Martinek

Ve čtvrtek 8. 2. od 18 hodin nás čeká první přednáška z cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou. Zajímavé a stále aktuální téma “Kde je Bůh, když lidé páchají zlo?” přednese kněz, salesián a vězeňský kaplan Mgr. Michael Marinek, Th.D. 

Přednáška – Michael Martinek


Sedm týdnů se svatou Anežkou 2024

První polovina roku u nás bývá ve znamení cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou. Letos se můžete těšit na přednášky, koncerty i divadlo s tématem "Hledání východiska ve složitých situacích života". Vše završíme dubnovou poutí do Polska. Celý program vidíte níže.

Sedm týdnů se svatou Anežkou 2024


Adventní koncert 2023

Třetí adventní neděli, tj. 17. 12., se v týnském kostele sv. Jakuba bude od 15 hodin konat adventní benefiční koncert, na kterém vystoupí komorní pěvecký sbor Domino Tábor. Přijďte se s námi naladit na vánoční atmosféru! 

Adventní koncert 2023


Rodinný běh pro dobrou věc 2023

Zveme všechny sportovce i nesportovce na 7. ročník dobročinného běhu, který se koná v sobotu 7. října 2023 od 13 hodin v Čihovicích. 
Co vás čeká? Báječné sportovní odpoledne se společnou rozcvičkou, tratěmi pro děti i dospělé (3 a 5 km, speciální dětský běh) a s doprovodným programem. Těšte se na skákací hrad, tvořivé dílničky a skvělou hudebně-bublinkovou show. Chybět nebude ani občerstvení a ceny pro vítěze.
Výše startovného je 200 Kč za dospělého a 100 Kč za dítě. Celý výtěžek z něj putuje na podporu sociálních služeb pro lidi s postižením. 
Pro registraci jednoduše napište na e-mail behproanezku@pomoc-tyn.cz. Registraci můžete provést i v Obchůdku u sv. Anežky na náměstí v Týně nad Vltavou, v Domově sv. Anežky nebo přímo na místě v den akce.

Rodinný běh pro dobrou věc 2023


Čihovice fest 2023

Ve dnech 8. a 9. září 2023 se v Čihovicích bude konat už třetí ročník multižánrového festivalu Čihovice fest. Vedle profesionálních muzikantů (Václav Koubek) a divadelníků (Divadlo Kampa) na něm mimo jiné vystoupí i uživatelé z Domova sv. Anežky (na jejichž podporu bude věnován případný výtěžek z dobrovolného vstupného): kapela Živelná pohroma, divadelní spolek či DJ Karlos. Celou událost můžete sledovat na facebooku: https://www.facebook.com/events/808405503947075/?ref=newsfeed

Čihovice fest 2023


Koncert v kostele sv. Jakuba

V neděli 2. 4. od 17 hodin vás zveme do týnského kostela sv. Jakuba, kde se bude konat koncert týnského pěveckého sboru Aleluja a sester Korbelových, hráček na violoncello z Velešína. Koncert je součástí cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou.


Přednáška – P. Josef Prokeš

Úterý 28. 3. bude patřit přednášce P. Josefa Prokeše na téma Křesťanství v dnešním světě, která se tradičně uskuteční ve Špejchar klubu od 18 hodin.

Přednáška: P. Josef Prokeš


Přednáška Michala Opatrného

Ve středu 22. 3. od 18 hodin se ve Špejchar klubu uskuteční přednáška Michala Opatrného z Teologické fakulty JU.

Přednáška Michala Opatrného


Přednáška – Marek Orko Vácha: Stvořitel a jeho stvoření

Ve středu 15. 3. se ve Špejchar klubu uskuteční přednáška s tématem "Stvořitel a jeho stvoření", kterou přednese římskokatolický kněz Marek Orko Vácha.


Přednáška Tomáše Machuly

V pátek 10. 3. se bude konat další přednáška z cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou. Tentokrát bude hovořit teolog a filozof Tomáš Machula na téma "Tomáš Akvinský a jeho sumy".


Koncert Jaroslava Hutky

V pátek 3. 3. od 18:00 hodin bude mít ve Špejchar klubu koncert Jaroslav Hutka, český folkový hudebník, skladatel a písničkář. Akce se koná jako součást cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou.

Koncert Jaroslava Hutky


Karel Sádlo: přednáška

V pátek 24. 2. od 18:00 hodin v kapli sv. Anežky přednese jáhen Karel Sádlo svou řeč na téma "Žít svůj křest a biřmování". Jde o první přednášku z cyklu Sedm týdnů se svatou Anežkou.


Sedm týdnů se svatou Anežkou 2023

V letošním roce se uskuteční další cyklus přednášek Sedm týdnů se svatou Anežkou, tentokrát s tématem "křesťanství v dnešním světě".

Sedm týdnů se svatou Anežkou


Beseda s Pavlem Fischerem

V sobotu 17. prosince od 18 hodin se bude ve Špejchar klubu konat beseda s prezidentským kandidátem Pavlem Fischerem. Jako hudební doprovod vystoupí muzikant Václav Koubek.

Beseda s Pavlem Fischerem


Adventní koncert

Srdečně Vás zveme na benefiční adventní koncert, který proběhne v neděli 11. 12. 2022 od 17 hodin v týnském kostele sv. Jakuba. 

Adventní koncert


Přednáška Roberta Huneše

Zveme Vás na přednášku Roberta Huneše, ředitele prachatického Hospice sv. Jana N. Neumanna, o.p.s., která se bude konat v pátek 27. května 2022 od 19 hodin ve Špejchar klubu. Tématem bude význam humoru v lidských vztazích.

Přednáška R. Huneše


Koncert Pavla Helana

Zveme všechny zájemce na koncert písničkáře Pavla Helana, který se bude konat v pátek 29. dubna v 19 hodin ve Špejchar klubu.

Koncert Pavla Helana


Přednáška Markéty Kutilové – Následky války o Náhorní Karabach

Zveme všechny zájemce na přednášku novinářky a reportérky Markéty Kutilové na téma Následky války o Náhorní Karabach. 

Přednáška Markéty Kutilové - Následky války o Náhorní Karabach


Beseda s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou na téma „Cesta práva“

Zveme všechny zájemce na besedu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou na téma „Cesta práva“. Akce proběhne v pátek 18. února od 18 hodin v sídle Domova sv. Anežky v Týně nad Vltavou. 
Vstupné bude dobrovolné.

Beseda s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou na téma „Cesta práva“


Běh pro Anežku

Běh pro Anežku


Čihovické dožínky

     Čihovické dožínky


Čihovický minifestival 2021

Čihovický minifestival


Jarmark ke dni otců (20. 6. 2021)

Jarmark ke dni otců

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
jarmark-cihovice-web.jpg 342.2 Kb

Zahradnické sezonní práce – brigáda

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
inzerat519562469.jpg 898 Kb

Rodinný běh trochu jinak

Rodinný běh pro dobrou věc proběhl i letos, i když v trochu jiné podobě, a to z důvodu aktuálního vývoje pandemie. Zvolili jsem individuální formu, a to v prodlouženém termínu od 19. 9. do 3. 10. 2020. Děkujeme všem účastníkům, kteří svojí účastí a startovným podpořili provoz chráněných dílen Domova sv. Anežky, o.p.s., jemuž bylo startovné věnováno. Dále bychom rádi poděkovali sponzorům, zejména Městu Týn nad Vltavou a ČEZ,a.s., kteří nás podpořili v rámci Oranžového roku. 

Rodinný běh trochu jinak    Rodinný běh trochu jinak


Varhanní koncert

V rámci akce Sedm týdnů se svatou Anežkou Vás srdečně zveme na varhanní koncert pana Vladimíra Roubala, který proběhne v sobotu 7. 3. 2020 od 18:00 hod. v kostele sv. Jakuba v Týně nad Vltavou. 

Varhanní koncert


Koncert – Slávek Klecandr a Jiří Smrž

Koncert - Slávek Klecandr a Jiří Smrž


Sedm týdnů se svatou Anežkou

Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční cyklus přednášek Sedm týdnů se svatou Anežkou. Jsou pro vás připraveny koncerty, přednášky a pouť do Rakouska.

Sedm týdnů se svatou Anežkou


Česká mše vánoční

Česká mše vánoční


POMOC je společensky odpovědnou organizací

Naše organizace se v roce 2019 zúčastnila Národní ceny České republiky za společenskou odpovědnost. Soutěž pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu již deset let a my jsme se tentokrát rozhodli prověřit, jak obstojíme v celonárodním srovnání. Prošli jsme při tom náročným hodnocením, ze kterého jsme vyšli s velmi dobrým bodovým výsledkem. Odměnou nám byla nejen účast na slavnostním listopadovém galavečeru, ale také ocenění „Společensky odpovědná organizace II. stupně“ a zapsání do mezinárodní databáze EFQM (European Foundation for Quality Management).

POMOC je společensky odpovědnou organizací       POMOC je společensky odpovědnou organizací


Advent 2019 ve farnosti Týn nad Vltavou

Advent 2019 ve farnosti Týn nad Vltavou


Adventní benefiční koncert 2019

Srdečně Vás zveme na tradiční benefiční koncert, který se koná v kostele sv. Jakuba v Týně nad Vltavou dne 15.12. 2019 od 18:00 hod. Janečkovo kvarteto zahraje nejen lidové písně z jižních a západních Čech v úpravách Jaroslava Krčka a dalších. Zastavte se chvíli v předvánočním shonu a přijďte nasát adventní atmosféru.  
Akce probíhá v rámci projektu Tradiční benefiční koncerty za podpory Jihočeského kraje. 

Adventní benefiční koncert 2019


Rodinný běh pro dobrou věc

Srdečně Vás zveme na 3. ročník Rodinného běhu pro dobrou věc, který se bude konat 5. 10. 2019 od 13:00 hodin v Čihovicích. Startovné bude věnováno na podporu Domova sv. Anežky, o.p.s.

Rodinný běh pro dobrou věc


Cena pro POMOC Týn nad Vltavou, z.s., za sociální odpovědnost

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská ocenila společenskou odpovědnost našeho spolku POMOC Týn nad Vltavou!  "Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost" byla slavnostně vyhlášena v úterý 28. května a POMOC v ní obsadila první místo v kategorii "organizace veřejného sektoru nad 50 zaměstnanců". 
Cílem ocenění je vyzdvihnout organizace, které se snaží poskytnout lepší pracovní podmínky svým zaměstnancům a zároveň podporují a rozvíjejí místo, kde působí.
Ocenění je uznáním nejen pro samotnou POMOC, ale i pro naše jednotlivé projekty – Domov sv. Anežky, Domovy KLAS, Dílny sv. Jiljí a další. Chápeme ho jako uznání naší více než dvacetileté aktivity a děkujeme všem zaměstnancům, podporovatelům a partnerům, že nám v naší činnosti pomáhají!

Cena pro POMOC Týn nad Vltavou z.s. za sociální odpovědnost


Sedm týdnů se svatou Anežkou – F. Janoušek

Srdečně Vás zveme na přednášku P. Františka Hroznaty Janouška, OPraem – Co (ne)hledat v Bibli. Kněz, člen premonstránského řádu a publicista bude přednášet v úterý 26. 2. 2019 od 18:00 hod. v čihovickém kulturním centru Špejchar klub

Sedm týdnů se svatou Anežkou


Sedm týdnů se svatou Anežkou – změna programu

Z technických důvodů je přednáška Mgr. Daniela Hermana přesunuta na pondělí 8. 4. 2019. Přednáška bude v čihovickém kulturním centru Špejchar klub od 18:00 hod.
V úterý 5. 3. 2019 od 18:00 hod. jsme pro Vás připravili náhradní program v čihovickém kulturním centru Špejchar klub, a to koncert výrazných folkových osobností Jiřího Smrže a Bena Lovetta. 

Sedm týdnů se svatou Anežkou - změna programu


Sedm týdnů se svatou Anežkou – MVDr. Ing. František Reichel, CSc.

V úterý 19. 2. 2019 od 18.00 hod. jste srdečně zváni na přednášku do čihovického kulturního cetra Špejchar klub na přednášku MVDr. Ing. Františka Reichela, CSc., na téma 30. výročí svatořečení sv. Anežky České.

Sedm týdnů se svatou Anežkou - MVDr.Ing. František Reichel, CSc.


Sedm týdnů se svatou Anežkou – Ing. Jaromír Štětina

 Ve čtvrtek 7. 2. 2019 od 18:00 hod. Vás srdečně zveme na první přednášku v rámci cyklu Sedm týdnou se svatou Anežkou. 
 Ing. Jaromír Štěnina bude přednášet na téma Rusko jako bezpečnostní hrozba

Sedm týdnů se svatou Anežkou - Ing. Jaromír Štětina


Sedm týdnů se svatou Anežkou

Srdečně Vás zveme na pravidelný cyklus přednášek Sedm týdnů se svatou Anežkou. Letošní téma je "Svoboda, 30 let svobody a odpovědnosti".
Přednášky se budou konat vždy od 18:00 hod. v čihovickém kulturním centru Špejchar klub. 

Sedm týdnů se svatou Anežkou


Česká mše vánoční "Hej mistře" Jakuba Jana Ryby

Česká mše vánoční  "Hej mistře" Jakuba Jana Ryby


Adventní benefiční koncert

Přijměte srdečné pozvání na adventní koncert, který se bude konat v neděli 9. 12. 2018 od 18:00 hodin v kostele sv. Jakuba v Týně nad Vltavou. Přijďte si zpříjemnit 2. adventní neděli s komorním pěveckým sborem DOMINO Tábor.

Adventní benefiční koncert


Přednáška pana Jaroslava Pavlíčka

Přednáška pana Jaroslava Pavlíčka


PRODEJNÍ VÝSTAVA

PRODEJNÍ VÝSTAVA

Sdrečně Vás zveme 24. 3. 2018 do Zámeckého zahradnictví v Týně nad Vltavou, kde proběhne prodejní výstava s tvořivými dílničkami pro děti.
Přijďte se inspirovat nebo pořídit si krásné jarní dekorace a květiny pro Váš byt, dům i zahradu.
Těšíme se na Vás.


LÉTAJÍCÍ RABÍN

Létající rabín, který koncertuje nejen po celé ČR, ale i v Evropě a USA, nás poctí svou návštěvou.
"Starodávné a okouzlující melodie židovské východní Evropy, jakož i jedinečné písně v jazyce jidiš i v soudobých českých překladech" zaznějí 4. 3. v kostele sv. Jakuba v Týně nad Vltavou.
Přijďte s námi prožít jedinečnou atmosféru. Těšíme se na Vás.

LÉTAJÍCÍ RABÍN


Sedm týdnů se svatou Anežkou

Sedm týdnů se svatou Anežkou

I letos se uskuteční cyklus přednášek Sedm týdnů se svatou Anežkou s názvem Světlo, které svítit nepřestalo.
Přijměte tedy srdečné pozvání na tyto přednášky, které se budou konat vždy ve Špejcharu od 18:00 hod.

 

 

 


Koncert – Stanislav Klecandr

Koncert Stanislav Klecandr

Přijměte pozvání na cyklus přednášek Sedm týdnů se sv. Anežkou, letos s názvem Světlo, které svítit nepřestalo. 
Úvodní koncert tohoto cyklu se uskuteční v úterý 23. 1. 2018 od 18:00 v čihovickém kulturním centru Špejchar klub. Vystoupí zpěvák, písničkář a frontman hudební skupiny OBOROH Stanislav Klecandr.
Těšíme se na Vás.


Výročí svatořečení svaté Anežky a založení Domova sv. Anežky

Výročí svatořečení svaté Anežky a založení Domova sv. Anežky


Mše svatá v kapli sv. Anežky

Přijměte, prosím, pozvání spolku POMOC Týn nad Vltavou na mši svatou v kapli sv. Anežky České v Čihovicích ve středu 1. 11. 2017. V 16:00 zveme na modlitbu růžence, v 16:30 na mši svtou za zemřelé.


RODINNÝ BĚH PRO DOBROU VĚC

RODINNÝ BĚH PRO DOBROU VĚC

Letošní 1. běh okolo Čihovic, který bude 14. 10. 2017 od 13 hod., je vhodný pro všechny věkové kategorie, jednotlivce i celé rodiny.
Budou připraveny dvě trasy, občerstvení a pro každého medaile nebo dáreček.
Benefičním během, respektive startovným, přispějete na provoz Domova sv. Anežky.
Běžet může každý a ten, kdo nemůže běžet, může klidně i jít. Důležité není vyhrát, ale zúčastnit se.
Každý, kdo se chce zúčastnit, MUSÍ SE VČAS PŘIHLÁSIT!
K přihlášení napište e-mail (Vaše jméno, kolik vás poběží,…) na adresu: behproanezku@pomoc-tyn.cz 

Těšíme se Vás


KONCERT V KOSTELE

V sobotu 3. 6. 2017 od 19:00 hodin Vás srdečně zveme do kostela sv. Jakuba st. v Týně nad Vltavou, kde proběhne koncert známé pop gospelové kapely GOOD WORK. Všichni jste srdečně zváni!

Plakát ke koncertu a bližší informace o kapele samotné naleznete v příloze tohoto článku.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2017-06-tyn-n.vlt-propagace-mesto.doc 32.8 Kb
good-work-2017.pdf 4615.3 Kb
gospel.pdf 14799 Kb

Přednáška P. Janouška

Srdečně Vás zveme na přednášku pana Františka Hroznaty Janouška OPraem, která se na téma USMÍŘENÍ S BOHEM bude konat v čihovickém Špejchar klubu v pondělí 27. března 2017, již tradičně od 18:00 hod. Všichni jste srdečně zváni!


11. 3. 2017 POUŤ

16.1.2017 CYKLUS SEDM TÝDNŮ SE SVATOU ANEŽKOU    
V sobotu 11. března 2017 se konala poslední akce letošního kulturně-společenského cyklu Sedm týdnů se sv. Anežkou. Celý cyklus byl již tradičně zakončen poutním zájezdem. Letos se akce konala s podtitulem Křesťanská víra – motivace pro sv. Anežku i pro dnešní dobu.
Po požehnání v kostele svatého Jakuba se poutníci vydali do kostela sv. Klimenta na Levém Hradci, dále pak trasa vedla do sv. Jana pod Skalou a do Tetína.


9. 12. 2016 KONCERT VE ŠPEJCHARU

9.12.2016  KONCERT  VE ŠPEJCHARU 

V pátek 9. 12. 2016 se v čihovickém Špejchar klubu od 20:00 koná adventní koncert metalových skupin. Jste srdečně zváni! 

 


9. 12. 2016 Adventní koncert

Přijměte srdečné pozvání na adventní koncert, který se bude konat v pátek 9. 12. 2016 od 18:00 hodin v kostele sv. Jakuba. Přijďte si zkrátit čekání na Ježíška s komorním pěveckým sborem DOMINO z Tábora a užijte si s námi posvátný adventní čas. Plakát na uvedenou akci naleznete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
adventni-2016.pdf 6764.9 Kb

Automobil pro Anežku

ikona článku

Spolek POMOC Týn nad Vltavou slaví 20 let a našim lidem z Domova sv. Anežky by rád věnoval automobil.
Hledáme partnery, kteří nám přispějí na jeho pořízení a pomohou lidem se zdravotním postižením. Pomozte nám zakoupit automobil na rozvoz výrobků z chráněných dílen.
Pomozte nám se osamostatnit.
Firma SOME AUTO nám již polovinu automobilu věnovala.
Přispět můžete i Vy, a to do 31. 12. 2016 na účet 277448406/0300, variabilní symbol 2016, více informací u paní Lenky Beskidové, tel. 385 724 007
Děkujeme

Auto pro Anežku

Zde se můžete podívat na naše video:

Automobil pro Anežku


Oslavte s námi den sv. Anežky

ikona článku
   

Oslavte s námi v Čihovicích 20 let od založení spolku POMOC Týn nad Vltavou a Domova sv. Anežky.
Už je to 20 let, co pomáháme lidem se zdravotním postižením na Vltavotýnsku. Začínáme ve 13:00!


26. 11. 2016 Přivítejme společně advent

Přijměte srdečné pozvání na prodejní výstavu, která proběhne 26. 11. 2016 od 8,00 do 12,00 v areálu Zámeckého zahradnictví. Uvidíte ukázku vánočních dekorací, zakoupit budete moci jablka v BIO kvalitě, mošt či brambory. Těšit se můžete i na košt slivovice. Více informací naleznete v přiloženém letáčku.

26.11. 2016 Přivítejme společně advent      26.11. 2016 Přivítejme společně advent

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zacina-advent.pdf 160.7 Kb

5. 11. 2016 Koncert EPYDEMYE ve Špejcharu

Na již tradičním koncertu ve Špejcharu zahraje domovská kapela Epydemye v sobotu 5. listopadu v 19:30. Hostem koncertu pak bude hudební skupina Isara z Mladé Boleslavi. ​
​Určitě přijďte!
https://www.facebook.com/Epy-de-Mye-122086172239/

epydemye 
Koncert probíhá v rámci Oranžového roku společnosti ČEZ.


23. 9. 2016 TRADIČNÍ DOŽÍNKY

V pátek 23. září 2016 v odpoledních hodinách v Čihovicích opět vypukly dožínky, které již tradičně pořádalo Čihovické sdružení pro obnovu, vytváření a udržování lidových tradic. Dožínkové veselí zahájila chlebem, solí a tradičním předáním dožínkového věnce kapela Živelná pohroma z Domova sv. Anežky, o hudební doprovod celé akce se následně postaralo hudební uskupení DĚLOBUCH. Podařené dožínkové veselí všech přítomných trvalo až dlouho do noci. 

23.9.2016 TRADIČNÍ DOŽÍNKY


BABÍ LÉTO V ČIHOVICÍCH

BABÍ LÉTO V ČIHOVICÍCH    BABÍ LÉTO V ČIHOVICÍCH   BABÍ LÉTO V ČIHOVICÍCH  BABÍ LÉTO V ČIHOVICÍCH

Přijeďte si užít babí léto, prodloužený víkend nebo podzimní prázdniny do srdce jižních Čech. Ubytování ve Špejchar klubu poskytujeme po celý rok a rádi uvítáme milovníky turistiky, procházek přírodou, rybáře či skupiny cykloturistů.

Pobyt na naší farmě je vhodný také pro rodiny s dětmi. Rádi ubytujeme i vašeho zvířecího kamaráda.


12. 8. 2016 COUNTRY KONCERT VE ŠPEJCHARU

V pátek 12. 8. 2016 od 19:00 Vás srdečně zveme do čihovického Špejcharu na country koncert českobudějovické kapely CLASSIC COUNTRY COLLEGIUM. Všichni jste srdečně zváni!

12.8.2016   COUNTRY KONCERT VE ŠPEJCHARU


11. 6. 2016 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

.6.2016   DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Děti, znáte život na farmě?

Na farmě v Čihovicích v sobotu 11. 6. 2016 proběhl Den otevřených dveří, kde si rodiče spolu s dětmi a prarodiči okusili život na farmě. Návštěvníci mohli poznat tradiční zemědělství, získat vztah k farmě a odnést si skvělé zážitky. Pro malé návštěvníky bylo připraveno několik stanovišť, kde si mohli vyzkoušet plstění ovčí vlny a výrobu zvířátek z této plsti. Vyráběla se samozřejmě zvířátka, která žijí na farmě. Zkušenost s prací na tkalcovském stavu byla pro malé i velké návštěvníky také velmi zajímavá. Připravená byla i ukázka stříhání oveček Anežky a Tondy. Na dalším stanovišti si děti vyzkoušely mletí obilí starým tradičním způsobem, jízdu na koních, která byla největším dětským zážitkem spolu s krmením malého telátka. Na programu byla také prohlídka stájí a návštěvníci si mohli vyzkoušet dojení a ochutnávku mléka z místního mlékomatu. Pro malé a velké byly připravené různé soutěže a hry, dále skákání na trampolíně, házení podkovou, malování barvami na obličej a vybarvování zvířátek na dřevěnou destičku. Návštěvníci si mohli zakoupit krásné ručně vyrobené výrobky chráněných dílen Domova sv. Anežky, užitné výrobky z ovčí vlny z dílny Merina. K zakoupení byly také jablečné mošty a křížaly z Biofarmy Temelín.

K poslechu všem zahrála kapela Dělobuch a výtečné občerstvení bylo zajištěno z produktů místní farmy.


27–28. 4. 2016 – SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU

DVOUDENNÍ MEZINÁRODNÍ SEMINÁŘ BYL ZAHÁJEN NA MINISTERSTVU ZEMĚDĚLSTVÍ A POKRAČOVAL V TÝNĚ NAD VLTAVOU.

27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU    27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU   27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU   27 - 28. 4. 2016 -  SOCIÁLNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ NAPŘÍČ EVROPOU
 
Ministr zemědělství Marian Jurečka dne 27. 4. 2016 pronesl úvodní slovo při zahájení dvoudenního mezinárodního semináře na téma Sociální zemědělství v evropských zemích, kde se sešli zástupci jednotlivých zemí Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Slovenska vč. ČR a představili zde současnou situaci sociálního zemědělství na venkově.
Na semináři také vystoupil předseda Pracovní komise sociálního zemědělství pan Jiří Netík, Mgr. Tomáš Chovanec z CpKP a prof. Ing. Jan Moudrý CSc.,ze Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity.
Následující den v Čihovicích představil Jiří Netík ml. sociální farmu, kde měli hosté možnost se blíže seznámit s jejím fungováním, která zde již 20 let spolu se zřizovanými organizacemi provozuje sociální zemědělství a zaměstnává lidi se zdravotním a sociálním znevýhodněním.

8. 4. 2016 – ZÍSKALI JSME AKREDITACI!

AKREDITACE MZE

S radostí oznamujeme, že jsme splněním všech podmínek získali od Ministerstva zemědělství ČR akreditaci vzdělávacího subjektu v Programu rozvoje venkova na období 20142020, na jejímž základě jsme oprávněni realizovat průběžné vzdělávací programy pro odbornou veřejnost.

Další informace naleznete v příloze.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skmbt-c22016041209290.pdf 245.4 Kb

1. 3. 2016 – OTEVŘELI JSME PRO VÁS ZÁMECKÉ ZAHRADNICTVÍ

ZÁMECKÉ ZAHRADNICTVÍ   ZÁMECKÉ ZAHRADNICTVÍ

Milí přátelé, zahradníci a zahrádkáři,
s příchodem jara jsme pro Vás znovuotevřeli Zámecké zahradnictví v centru Týna nad Vltavou. Máme pro vás připravený velký výběr květin od českých i zahraničních dodavatelů a širokou nabídku okrasných či ovocných dřevin. Naše zahradnice vám rády připraví výzdobu pro jakoukoli příležitost (Velikonoce, dušičky, advent) .
Navštívit nás můžete každý všední den:  9:00 
– 17:00 hodin. Kontakt do prodejny: tel.: 774 709 109.
Najdete nás v Jiráskově ulici (vedle hřbitova). Těšíme se na Vaši návštěvu.

Kolektiv Zámeckého zahradnictví.

 

 

 

 

 


Centrum volnočasových aktivit

Nově zrekonstruované Centrum volnočasových aktivit v Chrášťanech č.p. 5  Vám nabízí možnosti příjemného strávení volného času:

MATEŘSKÉ CENTRUM  vždy v úterý a čtvrtek od 9 do 12 hodin  místo setkávání rodičů na MD s dětmi od 1 do 5 let věku dítěte, služba je bezplatná

CENTRUM PRO SENIORY  – každou středu a pátek od 9 do 12 hodin  cílovou skupinou jsou senioři starší 60 let a osoby se zdravotním postižením, služba je bezplatná

KLUBOVNA PRO DĚTI A MLÁDEŽ  každý všední den od 14 do 18 hodin – cílovou skupinou jsou děti a mládež od 6 do 26 let, služba je bezplatná

Těšíme se na Vaši účast a společná setkávání!

Provozovatel: Domovy KLAS, o.p.s., pověřená osoba DiS. Kateřina Válová (socialni@domovy-klas.cz)

Centrum volnočasových aktivit