Základní informace

Základní informace

Místo nazývané "Čihovická Buš" se nachází na okraji Týna nad Vltavou, v blízkosti Domova sv. Anežky a týnského gymnázia. V současné době je prostor využíván především jako zázemí tzv. lesní školky (facebooková stránka Děti v Buši), která v areálu funguje od července roku 2020. Dětem poskytuje prostředí, které jim umožňuje poznávat svět všemi smysly, učit se přirozeně a svým tempem. Součástí sbližování se s přírodou je mimojiné koncepce minifarmy, díky níž se děti zapojují jednak do pěstování zeleniny či hospodaření v sadu, jednak do starosti o zvířátka v minozoo, která momentálně zahrnuje morčata, králíky, ovečky, v budoucnu i slepice. O zvířata se chodí starat i klienty z Domova sv. Anežky, pro něž je tato činnost součástí pracovně-sociální terapie. Nejenom pro ně je důležité, že celý areál je zpřístupněn lidem s handicapem.
Záměrem projektu Čihovické Buše je poskytovat zázemí nejenom dětem z lesní školky, ale i široké veřejnosti.

Chcete-li se o činnosti komunitního prostoru dozvědět více informací, nebojte se nás kontaktovat na tel. čísle 774 709 103 nebo na e-mailu detivbusi@gmail.com

Chcete podpořit naši BUŠ? Můžete přispět na náš účet 2755966339/0800, var. symbol 666 (nyní budujeme přírodní hřiště pro návštěvníky BUŠe). Pro platbu prostřednictvím internetového bankovnictví můžete využít následující QR kód:
                                                               Základní informace
                                                               

 Základní informace  Základní informace  Základní informace   

Základní informace