Agroturistika

Agroturistika – rodinná dovolená

Chtěli byste připravit dětem netradiční prázdniny? U nás máte jedinečnou příležitost strávit aktivní, poznávací, lenošnou a/nebo poučnou dovolenou.
Farma Čihovice nabízí nejen příležitost poznat její život, hospodářská zvířata a okolní přírodu, ale i dobré zázemí pro podnikání výletů do okolí Vltavotýnska. Děti mohou poznat něco z běžného života na vesnici za dob jejich dědečků a babiček, mohou se zúčastnit krmení drobného zvířectva (slepice, telátka, ovce, psi, kočky, atd.) nebo navštívit stáj se čtyřmi koňmi.
V areálu farmy nabízíme rovněž ubytování. K dispozici je několik 2- až 4lůžkových pokojů (celkem 26 lůžek), takže můžeme poskytnout zázemí i několika rodinám najednou.
Program podle Vašich zájmů si můžete naplánovat buď přímo v areálu statku, nebo v nedalekých obcích. Vybírat můžete z několika následujících tipů:

  • Pro malé děti je uvnitř areálu statku dětské hřiště s pískovištěm, houpačkami a trampolínou
  • Můžeme Vám zapůjčit společenské a zahradní hry (kroket, petanque, míče, atd.)
  • Na předzahrádce před Špejcharem je příjemné posezení u ohně s možností opékání, rožnění a grilování; v případě zájmu se lze také domluvit na vytvoření vlastního letního kina – veškeré vybavení zapůjčíme
  • Pro sportovce máme v sousedství farmy k dispozici velké sportovní hřiště, vhodné k mnoha aktivitám (fotbal, basketbal, softbal, stolní tenis, atd.)
  • Pro milovníky přírody budou rájem okolní lesy či malebné okolí nedaleké Vltavy
  • Rybářům můžeme nabídnout vlastní chovný rybník s pramicí, který je součástí Čihovického dvora, nebo nedalekou řeku Vltavu (po předchozí dohodě je možné zajistit potřebná povolení)
  • Můžeme zajistit exkurzi do přilehlých chráněných dílen Domova sv. Anežky s možností nákupu dárkových předmětů z keramiky, dřeva a tkaných výrobků
  • V Týně nad Vltavou se nabízí řada společenských, kulturních, historických i sportovních možností, jak trávit volný čas (sportovní hala, kino, otáčivé hlediště, výlet na lodi po Vltavě, atd.)
  • Pro mnoho z Vás bude jistě zajímavá prohlídka staré i moderní zemědělské techniky včetně povozů tažených koňmi s možností praktických ukázek, popřípadě projížďky, a to v nedalekém Jihočeském zemědělském muzeu v Netěchovicích

Agroturistika – rodinná dovolená     Rodinná dovolená     Agroturistika – rodinná dovolená